Kahramanmaraşlı Çiftçiler o paranın alınmamasını istedi !

Girdi maliyetlerinin yüksekliği uğraşan Kahramanmaraş çiftçisi, bu sene Ziraat adasının dönüme 1,5 TL aldığı dosya masrafının alınmamasını ve Ticaret Borsasının ise yaptığı toprak analizlerinin bedava yapılmasını istedi.

300 rakımdan 3500 rakıma çıkan yükseltisi, kahve muz harici her şeyin üretildiği geçmişte Anadolu’nun tahıl ambarı olan Kahramanmaraş’ta, çiftçiler bazı ücretlerin alınmamasını istedi. Kahramanmaraş ovasının genelinde ekilen pamuğun verim kaybına uğraması ve zirai ilaçlamada yaşanan sıkıntılar nedeniyle özellikle pamuk çiftçisi zor günler geçiriyor.

Konu hakkında bir açıklama yapan yöre çiftçilerinden Mehmet Göl: “Yaklaşık 2-3 yıldan bu yana özellikle mazot ve gübre girdilerinin aşırı artması ile çiftçilik ağır bir zorluğa girdi. Bunun üzerine birde pamuk çiftçisi olarak verim kaybı yaşayınca ağır bir zorlukla baş başa kaldık. Bizim talebimiz özellikle her işimizin döndüğü ziraat odasından olacak. Burada dönüm başına kesilen 1,5 TL’lik dosya masrafının alınmaması. İkincisi ise Ticaret Borsasında yapılan toprak analizleri. Buda yüklü bir meblağ tutuyor. Hem pamuk çitçisi olarak hem de normal çiftçiler adına bunların alınmamasını talep ediyoruz” dedi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gazete46 Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gazete46 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Kahramanmaraş Markaları

Gazete46, Kahramanmaraş ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (531) 453 0329
Reklam bilgi